Egy lépéssel közelebb


Bukarestben is győzött az Audi ETO KC.

C.S. Oltchim Rm. Valcea – Győri Audi ETO KC 22-24 (10-14)
Bukarest, 5138 néző. Vezette: Geipel, Helbig (németek)
Valcea: Ungureanu – Managarova, Bulatovic 8/1, Bradeanu 1, Manea 2, Cabral Barbosa 1/1, Curea 1.
Cs.: Navarro Gimenez 1 – Pineau 1, Nechita 4, Meirosu 2/1, Farcau 1, Jovanovic.
Edző: Jacob Vestergaard
ETO: Haraldsen – Radicevic 1, Löke 2, Tervel, Amorim 6, Görbicz 8/5, Szepesi.
Cs.: Herr – Kovacsics 4, Rédei-Soós 2, Orbán 1, Lekic, Hornyák, Korsós, Sirián
Edző: Ambros Martín
Kiállítások: 8, illetve 12 perc (Amorim 2×2, Kovacsics, Orbán, Lekic, Tervel 1×2)
Hétméteresek: 5/3, illetve 6/5

Telt ház, köztük közel 250 magyar szurkoló várta az első elődöntőn pályára lépő csapatokat.
Hatalmas bíztatás mellett a hazaiak kezdték a mérkőzést, de az első gólt Görbicz szerezte büntetőből. Az ETO védekezése az utóbbi hetekben megszokott remek formáját mutatta, a románok lövéseit rendre blokkolták a védők, vagy Haraldsen biztos kézzel hárította. A jó védekezésnek köszönhetően az első tíz percben leindította ellenfelét az ETO, és 6-1-re vezetett. A hazaiak emberelőnyből szépítettek, de a játékrész közepére nem tudtak faragni a zöld-fehérek már megszerzett előnyéből (15. perc: 3-8). Ha a vendégek hibáztak a román kapu előtt, a kékek kihasználták, így egy góllal közelebb jöttek. Haraldsen szép védéseket mutatott be, elöl pedig Görbicz tanárian játszott. Az ETO Kovacsics jó játékának köszönhetően már hét góllal is vezetett (6-13), de a hibás támadás befejezéseket követően a Valcea négy gólra felzárkózott (9-13). Ambros Martín időt is kért. A félidő végén Barbosa büntetőt hibázott, megmaradt a négygólos győri előny (10-14).
A második félidő elején a hazaiak emberhátrányból szépítette, majd már egálból háromra faragták hátrányukat. Míg a győrieknél Amorim volt a befejező játékos, a másik oldalon Bulatovic kapta ezt a szerepet. Egy technikai hibát követően Navarro észrevette, hogy üres a győri kapu, egészpályás gól lőtt. Egy gólra feljött a Valcea. Újabb győri időkérés következett. Radicevic góljára Meirosu válaszolt. Egy gyors gólváltás után Görbicz varázsolta Amorim kezébe a labdát, aki élt a lehetőséggel, majd Görbicz növelte a győri gólok számát. A félidő közepén ismét négy gól volt az ETO előnye (16-20). Bulatovic sokadik gólját lőtte már a vele szemben gyengébben védekező fal fölött, két gólra jött fel a Valcea. Emberelőnyből megint gólt lőtt a hazai csapat, de egyenlíteni nem tudtak. A vendégeknél védekezésben ismét szerepet kapott a már két kiállítással játszó Amorim. Támadásban Kovacsics harcolt ki büntetőt, amit Görbicz biztos kézzel értékesített. Egy újabb győri hibát követően Curea hozta fel egyre a románokat (22-23), majd Görbicz hibázott el egy hetest. A ziccerben kilépő Radicevic ellen két ember is szabálytalankodott a kilencesen belül, de a játékvezetők csak egy kiállítással és egy szabaddobással kímélték meg a románokat. Kovacsics lőtt okos gólt a kapus lába alatt, majd Haraldsen védésével bebiztosította az újabb győri győzelmet. Amorim lövését még a kapufa hárította, Bulatovic időn túli lövése pedig elkerülte e győri kaput, így 24-22 arány győri győzelem született.
Ezzel a Győri Audi ETO KC túlszárnyalta a Hypo sorozatát, hiszen már zsinórban tizenharmadik Bajnokok Ligája mérkőzésüket nyerték meg, ezzel nagy lépést tettek a döntőbe jutásért. Azonban senki ne bízza el magát, a második mérkőzés (2013. április 11. 19:00 Veszprém Arena) még hátra van, és a Valcea sem adta még fel a küzdelmet.

A másik elődöntőben kisebb meglepetés született, hiszen Larvikban győzött a Ljubljana.
Larvik HK – RK Krim Mercator 22-24.