Kínkeserves győzelem

A bajnokság 19. fordulójában egygólos győzelmet ért el a Győri Etik-ETO a Rinyamenti KC ellen (28-27).

Győri Etik-ETO KC – Rinyamenti KC 28-27 (13-15)
Győr, 200 néző. Vezette: Herceg József, Wiedemann Viktor.
ETO: HOFFMANN – Rádli 2, Rivnyák, Báthori 3, Szabó 5/3, PETROVSZKI 10, Paár 2.
Cs.: Sarmon (kapus), Hollós 2, Kőhalmi 3, Schneider 1, Kalmár, Horváth J., Rippert.
Edző: Deáki István

A vendégek kezdték jobban a találkozót, az ötödik percben már három góllal vezettek (1-4) és a tizedik percben is hasonló volt a különbség (4-7). Az ETO emberelőnybe került, védekezést váltott, labdákat szerzett és kiegyenlített (7-7). A nagyatádiakat megzavarta a hazaiak védekezése, nem tudták befejezni támadásaikat, az ETO növelte előnyét (21. perc: 12-9). Ezt követően a hazaiak kerültek emberhátrányba, amit ki is használt ellenfelük, sőt az egyenlítés után át is vették a vezetést. A szünetben kétgólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző.
Fordulás után egalizált az ETO, a 42. percben pedig már ismét két találattal vezetett. A Nagyatád újra csak emberelőnyből tudott gólokat elérni. A hajrára 25-25-ös állásnál értek el a csapatok, itt felváltva estek a találatok. Egy perccel a vége előtt Petrovszki megszerezte tizedik gólját, a másik oldalon pedig Hoffmann ziccert védett. Ha nehezen is, de itthon tartotta a két bajnoki pontot a Győri Etik-ETO.