Kiszenvedett győzelem

A Bajnokok Ligája második fordulójában a Győri Audi ETO KC két góllal győzte le a Podravka Koprivnica együttesét.

Győri Audi ETO KC – Podravka Koprivnica 27–25 (18–15)
Győr, 2000 néző. V: Florescu, Duta (románok)
ETO: Lunde – Mravikova 3, Gros 8 (2), Görbicz 2 (1), Spiridon 5, Bradeanu 1, Vérten 7.
Cs.: Pálinger (kapus), Kovacsics A. 1, Orbán, Hornyák, Palkó, Szegedi, Tóth.
Edző: Konkoly Csaba
Podravka: Žderić – Gaće 3, Pasičnik 3, Nikčević 4, Tatari 3, Milanović Litre 4, Pušić  3 (1).
Cs.: Jelčić (kapus), Čović, Vukojević, Kožnjak 2, A.M. Beljo, Petković, Zebić 3.
Edző: Neven Hrupec
Kiállítások: 6 (Gros 1×2, Kovacsics 2×2 perc), illetve 10 perc
Hétméteresek: 5/3, illetve 3/1

A győriek 75. Bajnokok Ligája mérkőzésén Simona Spiridon századik alkalommal lépett pályára a legrangosabb sorozatban.
A mérkőzés hazai találatokkal indult, Görbicz büntetőből, Sipridon pedig beállóból szerzett gólt. Az első negyedórát követően három góllal vezettek a hazaiak (10-7). A vendégek időt kértek, de Gros és Vérten tovább növelte az ETO előnyét. Feltámadt a Kapronca, már csak két gól volt a hátrányuk, mikor Konkoly Csaba is időt kért. A kapuba Pálinger állt be, de a mérkőzés ezen szakaszában Ő sem tudott segíteni a csapaton, a horvátok egyenlíteni tudtak (14-14). A félidő végén kettős emberelőnybe kerültek a hazaiak, amit ki is használtak, így háromgólos előnnyel térhettek pihenőre (18-15).
A második játékrész első perceiben nagyon sok hibával játszottak a győriek, csak Pálinger védései miatt nem fordítottak a vendégek. Az ETO magára talált, a 38. percben már hat góllal vezettek. A hazaiaknál ismét hullámvölgy következett, pontatlan támadások, technikai hibák és gyenge védekezés jellemezte ebben az időszakban az ETO játékát, amit a horvátok ki is használtak, fokozatosan dolgozták le hátrányukat, sőt az 52. percben büntetőből egyenlíthettek volna, de a lövés Pálingerben elakadt. A találkozó utolsó percében Gros büntetője biztosította be a győri győzelmet.