Teljessé vált a BL mezőnye


Eldőlt, melyik 16 csapat vehet részt a jövő évi női Bajnokok Ligájában.

Mivel előzetesen 17 csapat regisztrált a Bajnokok Ligája 2026/27-es kiírására, mindössze egy olyan csapat volt, amely nem kapta meg a lehetőséget az indulásra Európa legrangosabb kupasorozatában – az EHF döntése szerint a Molde Elite (norvég) marad le az elitsorozatról. A mezőny így az alábbiak szerint alakul:

Biztos hellyel rendelkező csapatok:

  • HC Podravka (horvát)
  • Team Esbjerg (dán)
  • Brest Bretagne Handball (francia)
  • Metz Handball (francia)
  • HSG Blomberg-Lippe (német)
  • Győri Audi ETO KC 
  • OTP Group Buducnost (montenegrói)
  • Storhamar Handball Elite (norvég)
  • Gloria Bistrita (román)
  • RK Krim OTP Group Mercator (szlovén)

Szabadkártyát kapott csapatok:

  • Odense Håndbold (dán)
  • Nykøbing Falster Håndbold (dán)
  • BV Borussia Dortmund (német)
  • FTC (magyar)
  • Sola Handballklubb (norvég)
  • CSM Bucuresti (román)

A BL sorsolását június 26-án, pénteken 11 órától tartják Bécsben.