Eldőlt, melyik 16 csapat vehet részt a jövő évi női Bajnokok Ligájában.
Mivel előzetesen 17 csapat regisztrált a Bajnokok Ligája 2026/27-es kiírására, mindössze egy olyan csapat volt, amely nem kapta meg a lehetőséget az indulásra Európa legrangosabb kupasorozatában – az EHF döntése szerint a Molde Elite (norvég) marad le az elitsorozatról. A mezőny így az alábbiak szerint alakul:
Biztos hellyel rendelkező csapatok:
- HC Podravka (horvát)
- Team Esbjerg (dán)
- Brest Bretagne Handball (francia)
- Metz Handball (francia)
- HSG Blomberg-Lippe (német)
- Győri Audi ETO KC
- OTP Group Buducnost (montenegrói)
- Storhamar Handball Elite (norvég)
- Gloria Bistrita (román)
- RK Krim OTP Group Mercator (szlovén)
Szabadkártyát kapott csapatok:
- Odense Håndbold (dán)
- Nykøbing Falster Håndbold (dán)
- BV Borussia Dortmund (német)
- FTC (magyar)
- Sola Handballklubb (norvég)
- CSM Bucuresti (román)
A BL sorsolását június 26-án, pénteken 11 órától tartják Bécsben.
