Győri Audi ETO KC – Vipers Kristiansand 24-26 (15-17)
Győr, 5209 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok) nagyon rossz felfogásban
ETO: Toft – Győri-Lukács 1, Gros 6/6, Brattset Dale 2, Haugsted, Kristiansen 5, Fodor.
Cs.: Solberg-Oesthassel, Duijndam – Hovden 1, Ryu 3, Oftedal 2, Nze Minko 2, Almeida de Paula 1, Szöllősi-Schatzl 1.
Vipers: Lunde – Knedlíková 7/3, Vyakhireva 6/1, Abbingh 1/1, Tchaptchet Defo, Roberts 8, Naes Andersen 2.
Cs.: Börjesson, Poulsen – Waade, Sercien-Ugolin, Schulze 2, Hesselberg, Arcos Poveda, Höve, Boge Solas.
Edző: Tomás Hlavaty
Kiállítások: 6, illetve 6 perc
Hétméteresek: 7/6, illetve 6/5

Nem kezdődött jól a győriek számára a mérkőzés, hiszen az első négy támadásuk eredménytelenül zárult, míg a másik oldalon Roberts és Knedlíková góljaival alig három perc alatt négy gólt faragott le a hétgólos hátrányából a Vipers. A hazaiaknál rengeteg volt a rontott lövés, Lunde jó napot fogott ki. 4-8 után egy kicsit jobb lett a győri védekezés és a tizennyolcadik percben Kristiansen góljával egyenlített az ETO (9-9), ráadásul Szöllősi-Schatzl találatával a vezetést is átvette. Sajnos Haugsted kiállítása alatt két gólt lőtt a címvédő, és bár egyenlítettek a győriek, a hajrá a vendégeké volt, Knedlíková büntetőjével kettővel vezettek a félidő végén.
A félidőben a Győri Audi ETO KC visszavonultatta Eduarda Amorim 18-as számú mezét.
A második játékrész elején hibát hibára halmoztak a csapatok, az első találatot Roberts jegyezte a harmincötödik percben. Almeida de Paula három perc múlva szépített, de ezt követően csak norvég gólok jöttek, félő volt, hogy elúszhat a hétgólos előny. 16-21-nél több labdája volt a vendégeknek a hatgólos vezetés megszerzéséhez, de szerencsére nem jött össze. Ryu és Kristiansen hozta vissza a győrieket a meccsbe, majd Gros újabb büntetőt értékesített (50. perc: 19-22). Szerencsére a norvégok egyre többet hibáztak, így öt perccel a vége előtt már csak egy gól volt a zöld-fehérek hátránya (22-23), de a két horvát játékvezető újabb furcsa ítéletét követően Abbingh bebiztosította a győzelmüket, de a hajrában a hazaiak megtartották kétgólos hátrányukat, így ismét, immár kilencedszer jutottak a legjobb négy közé.

A hazaiaknál ma nem igazán volt értékelhető kapusteljesítmény és a szélsők is betliztek.