Norvégián keresztül vezet az út Budapestre

Nem sikerült a Loki-bravúr.

A Bajnokok Ligája egyik nyolcaddöntőjében a legutóbbi három kiírás győztese és a szabadkártyával indult újonc játszott.
A debreceni mérkőzésen negyven percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a Loki négy góllal meglépett. Aztán jöttek a hazaiak hibáit, amit könyörtelenül kihasználtak a norvégok, bő három perccel a találkozó vége előtt ismét egyenlítettek, majd megszerezték a vezetés, amit már nem engedtek ki a kezükből. 28-29 lett a vége.
A norvégiai visszavágón az első percektől a debreceniek irányították a játékot, és a szünetig ötgólos előnyt építettek ki. A második játékrész tizedik percétől azonban alaposan megváltozott a játék képe, a vendégek egyre többször hibáztak, sem a hét a hat elleni játék, sem a nyitott védekezés nem jött be, így a rendkívül kiélezett mérkőzésen a Vipers az ötvenedik percben megszerezte a vezetést. Ezt követően a Loki többször is egy góllal vezetett, de az utolsó percben kimaradt egy ziccerük, az ellentámadásból pedig egyenlített a címvédő, így összesítésben egygólos győzelemmel jutott a negyeddöntőbe.