Alba Fehérvár KC – Győri Audi ETO KC 21-37 (11-16)
Székesfehérvár, 650 néző. Vezette: Dáné, Marton.
FKC: Tóth – Takó 1, Utasi 3, Sulyok, Kövér 3, Kocsis 1, Zrnic 1.
Cs.: Kayumova, Kubina – Afentaler 3/3, Dubán, Tolnai, Szabó 5/2, Smbatian 4, Szemes,
ETO: Duijndam – Győr-Lukács 4, Gros 1, Oftedal 1, Brattset Dale 4, Kristiansen 4/2, Farkas E. 1.
Cs.: Solberg-Oesthassel – Varga 2, Farkas J. 2, Nze Minko 5, Blohm 1, Broch 1, Haugsted, Almeida de Paula 5, Fodor 6.
Megbízott edző: Kun Attila
Kiállítások: 4, illetve 4 perc
Hétméteresek: 6/5, illetve 3/2

Brattset Dale góljával indult a találkozó, Kristiansen gyorsan megduplázta az előnyt. A hazaiak Smbatian és Utasi góljával szépítettek, majd zsinórban négy gólt lőtt az ETO. A fehérvári időkérést követően teljesen megváltozott a játék képe, a szép és jó megoldásokat mindkét oldalon a rossz lövések és a technikai hibák váltották fel. Míg az egyik kapuban Tóth, a másikban Duijndam védéseinek tapsolhatott a publikum. A győriek a több lehetőségükből többet is értékesítettek, 4-11 után jött is a második hazai időkérés. A zöld-fehéreknél a játékrész közepén ismét teljes sorcsere volt, de ez a sor sem váltotta meg a világot. Az Alba fokozatosan dolgozta le hátrányát, a hajrában Fodor véleményes kiállítása alatt is betaláltak a győri kapuba. A félidőt Gros időntúli szabaddobása zárta, amit követően a játékvezetők egy fejlövés miatt piros lappal kizárták.
A fordulást követően gyorsan kihasználta a Fehérvár a kettős emberelőnyét, majd Nze Minko és Broch góljaival ismét hét gól lett a különbség (34. perc: 12-19). Solberg ott folytatta, ahol Duijndam abbahagyta, míg a másik oldalon Kayumova teljesítménye meg sem közelítette Tóthét. A játékrész közepén Győri-Lukács találatával lett „közte tíz” (15-25). A hazaiak játékába egyre több hiba csúszott, erővel sem bírták, így a két csapat között egyre jobban nyílt az olló. A hajrában már csak győri gól született, így az eredményt tekintve magabiztos győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC.
Sajnos az első félidőben még mindig rengeteg volt a hiba, lesz dolga Per Johanssonnak.