Győri Audi ETO KC – DVSC Schaeffler 29-28 (16-12)
Tatabánya, 3000 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
ETO: Toft – Győri-Lukács 1, Nze Minko 2, Brattset Dale 6, Haugsted 1, Kristiansen 6/1, Szöllősi-Schatzl 1.
Cs.: Duijndam – Hovden 1, Gros 2/1, Oftedal 5, Farkas J., Blohm 2, Broch, Almeida de Paula 2, Fodor.
DVSC: Gabriel – Grosch 1, Planéta 5, Vámos P. 2, Haggerty 2, Jovovity 3, Petrus 1.
Cs: Bartulovic – Hornyák, Johansson, Füzi-Tóvizi 3, Vámos M., Csernyánszki 1, Töpfner 6/5, Kácsor 4, Szabó.
Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 4, illetve 4 perc
Hétméteresek: 3/2, illetve 9/7

Az idei kupahétvége első találkozója Planéta góljával indult és a Loki előnyét Haggerty gyorsan megduplázta. Kristiansen góljaival egyenlítettek a kisalföldiek és 4-3-nál már a vezetést is megszerezték. A félidő közepén három góllal vezetett az ETO (9-6), de jöttek a hibák és 10-10-nél ismét egyenlő volt az állás 19. perc). Toft védéseit követően megint három góllal elléptek a zöld-fehérek, amit a dudaszó pillanatában Győri-Lukács még meg is toldott eggyel.
A fordulást követően az első hat percben állandósult a négygólos győri előny, majd néhány perc gólcsend után Oftedal találatával már hat volt a különbség (42. perc: 24-18). Ekkor mindenki azt gondolta, innentől már sima lesz. De nem így történt. Megint jöttek a hibák, nem volt egy normális emberelőnyös figura, akadozott a támadás, Gabrielt naggyá tették a győriek, ráadásul a hét a hat elleni védekezés sem működött, a Loki pedig bő hat perccel a vége előtt utolérte ellenfelét (27-28). És hogy még melegebb legyen a helyzet, a játékvezetők által „csúnya nézésért” megítélt büntetőt Kácsor értékesítette, vezetett a DVSC. Brattset Dale egalizált, majd egy újabb Toft védés után szintén a beálló szerezte meg a győriek győztes találatát.

A Győri Audi ETO KC saját magának tette nehézzé a találkozót, de ezzel a teljesítménnyel is bejutott a döntőbe.

A másik elődöntőn:
Motherson Mosonmagyaróvári KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 25-29 (10-14)
MKC: Szemerey, Hadfi, Horváth – Tóth E. 5/2, Varga 1/1, Albek 2, Udvardi 2, Sztankovics, Bardi, Faragó 1, Stranigg 2, Lancz 2, Ivancok 3, Pásztor 2, Schatzl 1, Tóth G. 4.
FTC: Böde-Bíró, Janurik – Edwige, Kisfaludy, Hársfalvi 2, Kovács 1, Bölk, Márton 3, Tomori, Malestein 3, Kukely, Simon 2, Klujber 8, Cvijic 2, Lekic 6/3.