TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE – Győri Audi ETO KC 24-34 (10-13)
Békéscsaba, 1500 néző. Vezette: Horváth, Marton.
Csaba: Pásztor – Horváth 1, Aranyi 4, Gyimesi 4/2, Bencsik 2, Román 6/1, Szondi 1.
Cs.: Madera-Domokos, Szabó – Bencsik-Giricz 1, Mayer 2, Kukely 1, Török, Csáki, Sándor, Borbély 2.
ETO: Duijndam – Fodor 1, Haugsted 2, Nze Minko 2, Brattset Dale 1, Kristiansen 6/3, Győri-Lukács 3.
Cs.: Solberg-Oesthassel – Farkas E. 1, Almeida de Paula 6/2, Oftedal 3, Farkas J. 3, Blohm 5/2, Broch, Ryu, Varga 1.
Edző: Ulrik Kirkely
Kiállítások: 0, illetve 4 perc
Hétméteresek: 5/3, illetve 8/7

A hazaiak kapujában Pásztor jól kezdett, az ETO első két helyzetét hárította, míg társai a másik oldalon gólt lőttek. Bár Duijndam ziccert és büntetőt is védett, az egyenlítés csak a nyolcadik percben jött össze, Fodor volt eredményes, majd Kristiansen góljával átvették a vezetést a zöld-fehérek. Sajnos ezt követően is a kihagyott helyzetek jellemezték a győriek játékát, de a hazaiak ekkor sem tudtak meglépni ellenfelüktől, végre volt kapus az ETO kapujában. 8-8 után egy kicsit jobban sikerült a vendégek helyzetkihasználása, zsinórban lőttek három gólt, és ez a különbség a félidő végéig meg is maradt. A mérkőzést jól kezdő Pásztor 6/18, míg Duijndam 9/19 védésig jutott a szünetig.
A fordulást követően két gyors győri gólt követően sokáig 5-6 gól volt a két csapat közti különbség, majd a csabaiak áttértek a 7 a 6 elleni játékra (38. perc: 13-19). Bár szinte minden hazai támadásból gól született, az ETO üres kapus gólokkal tartotta előnyét, sőt növelni is tudta. A játékrész közepén volt először tíz gól az előny, Almeida de Paula volt eredményes (17-27). A hátralévő időben Blohm szórta meg magát, a végén pedig Varga is meglőtte a gólját.