Aranyért utazik az Audi ETO KC.
|
MTK Budapest – Győri Audi ETO KC K&H liga 25. forduló Budapest, 2023. május 20. 18:00 óra Játékvezetők: Ónodi Erika, Őri Erika TV: m4sport+ (élő) |
|
A hazaiak kilenc győzelem és három döntetlen mellett tizenkettő alkalommal pont nélkül hagyták el a játékteret, így huszonegy pontjukkal a hetedik helyen várják utolsó hazai mérkőzésüket. Legutóbb nagy meglepetésre a NEKA otthonában szenvedtek egygólos vereséget. Vágó Attila csapatában Pál Tamara 137, Simon Petra 80, Dakos Noémi 61, Szabó Laura 28 gólt lőtt a bajnoki találkozókon.
A vendégek legutóbb vasárnap léptek pályára az Alba Fehérvár KC ellen, és már az első félidőben eldöntötték a két pont sorsát. Két fordulóval a bajnokság vége előtt a tabella éléről várják a budapesti kiruccanást. Ambros Martín keretében Linn Blohm 99, Estelle Nze Minko 94, Ana Gros 84 találatnál jár.
A győriek győzelmük esetén az utolsó forduló eredményétől függetlenül megvédik bajnoki címüket és tizenhetedik alkalommal végeznek a tabella élén.
A szurkolói busz 15 órakor indul az Aréna parkolójából.
