BL-meccset nyert az Audi ETO KC.
Győri Audi ETO KC – HC Podravka Vegeta 43-28 (17-16)
Audi Aréna Győr, 1882 néző. Vezette: Lidacka, Lesiak (lengyelek)
ETO: Leynaud – Görbicz 3/3, Amorim 2, Oftedal 8, Brattset 2, Kristiansen 7, Lukács 2.
Cs.: Solberg, Glauser – Fodor 2, Hansen 7, Nze Minko 4, Edwige 2, Kurtovic 4/2, Kürthi.
Edző: Danyi Gábor
Podravka: Dumanska – Turk 2, Milosavljevic 8/2, Buljan, Milosevic 2, Tsakalou 5, Mugosa.
Cs.: Ecimovic – Beganovic, Carlos 8, Karlovcan 1, Popovic, Franusic, Zadravec 2
Edző: Zlatko Saracevic
Kiállítások: 10, illetve 10 perc
Hétméteresek: 5/5, illetve 2/2
A 2020-2021-es idény első hazai Bajnokok Ligája mérkőzésen alaposan bekezdett az ETO, hiszen a negyedik percben három góllal vezettek. A vendégek a győri hibákat kihasználva két perc alatt egyenlítettek, de ezt követően ismét győri percek következtek, a félidő közepén két góllal ment a zöld-fehér csapat (9-7). A horvátok egy percre sem adták fel, bár ők is sokat hibáztak, de az egy-két gólos hátrányukat tartották. A hazaiaknák Oftedal, Kristiansen és Hansen lődözte a gólokat, az ellenfélnél Milosavljevic vitte a hátán csapatát. Szünetben csak egy gól volt a győri előny.
A második harminc perc Solberg védéseivel és hat hazai góllal indult (38. perc: 23-16). Az ETO továbbra is lendületben maradt, egy szép akció végén Amorim kínaiból lőtt gólt. Kurtovic góljaival már a „közte tíz” is összejött (46. perc: 30-20). Fodor kissé nehézkesen jutott a kapuig, de hatalmas gólt lőtt, majd Nze Minko percei következtek. Görbicz harmadik büntetőjét értékesítette, majd Zadravec góljait követően Hansen kétszer is betalált a horvát kapuba. Az utolsó percben Tsakalou góljára Fodor egy gyönyörű találattal válaszolt, kialakítva a végeredményt.
A Győri Audi ETO KC az első félidő pocsék játékát követően a második harminc percben jobb védekezéssel és pontosabb támadójátékkal biztosan nyerte meg a mérkőzést, így két fordulót követően továbbra is veretlenül, három megszerzett ponttal a csoport második helyén áll.
