Bajnoki elődöntő: előny az Audi ETO csapatánál

Negyven perc küzdelem után biztos győzelem

Győri Audi ETO KC – Mondi-Békéscsabai ENK SE 32–24 (16–14)

ETO: Pálinger – Mravikova 5, Hornyák Á. 2, Kovacsics 2, Spiridon 4, Bradeanu 5, Vérten 3.

Cs: Víg (kapus), Görbicz 7 (5), Amorim 4, Mayer, Szölösi, Orbán, Deáki.

Békéscsaba: Tóth Zs. – Bódi 5, Cifra 2, Rácz 2, Tóth K. 2, Szekeres K. 2, Kelemen 2.

Cs: Veress, Futaki (kapusok), Nikolajenko 9 (5), Gávai, Hajduch.

Edző: Mátéfi Eszter

Kiállítások: 6, illetve 4 perc

Hétméteresek: 7/5, illetve 6/5

A mérkőzés elején a hazaiak két gyors góllal nyitottak, de az első negyedóra végén békéscsabai előnyt mutatott az eredményjelző. Lassan összeállt az ETO védekezése és Pálinger is egyre többször hárította a csabai lövéseket. A 20. percben pályára lépett Görbicz Anita, a hazaiak támadása felgyorsult, pillanatok alatt fordítottak, de jelentősebb előnyt a szünetig nem tudtak összeszedni.

A második játékrész elején még többször egyenlítettek a vendégek, de erejük csak negyven percig tartott. Ettől kezdve a győriek uralták a pályát, egyre többször sikerült góllal zárni támadásaikat. Az utolsó hét percre Görbicz pihenőt kapott, de így is hét találatig jutott. A Győri Audi ETO KC megérdemelten győzte le ellenfelét, ezzel a bajnoki elődöntő állása: 1-0. A második mérkőzésre április 21-én Békéscsabán kerül sor.