Ahogy illik…


Döntős az Audi ETO KC. 

Győri Audi ETO KC – FC Midtjylland 29-26 (16-11)
Budapest, 9000 néző. Vezette: Florescu, Stoia (románok)
ETO: Lunde – Bognár-Bódi 2, Bulatovic 4, Görbicz 7/4, Löke 3, Amorim 5, Kovacsics 5.
Cs.: Herr – Orbán 2, Tervel, Hornyák Á., Korsós 1, Hornyák D., Soós, Sirián, Szepesi.
Edző: Ambros Martín
FCM: Englert – T. Jensen 3, L. Jörgensen 1, Groot 9/4, Spellerberg, S. Jörgensen 8, Woller.
Cs.: Egestorp – Boegelund, Thorsgaard 1, Mejlvang, Olsen, Trolesen 1, Möller 3, Si. Rasmussen, Sommer.
Edző: Helle Thomsen
Kiállítások: 4 perc (Amorim, Hornyák Á.), illetve 8 perc
Hétméteresek: 6/4, illetve 4/4

Jól kezdte a mérkőzést a címvédő, hiszen Bulatovic két átlövésgólja és Lunde védései megadták az alaphangot. A kezdeti gólváltást követően az ETO fokozatosan meglépett ellenfelétől (10. perc: 6-3), amire csak időkérés jöhetett (12. perc: 7-4). A győriek remek védőmunkával hatástalanították a dán támadásokat, elöl pedig sok akciójuk góllal fejeződött be. Sajnos a gyors középkezdésekből a dánok többször is betaláltak, de az ETO előnye hét gólra nőtt (15-8). Ezt követően azonban egy kis hullámvölgy érkezett a játékba, a dánok a félidő végéig öt gólra felzárkóztak.
A szünetet követően egy kicsit lassan ébredt fel az ETO, öt perc alatt újabb három gólt faragott hátrányából az FCM (16-14). Ez segített is a csapaton, visszaállt az ötgólos előny. A győriek technikai hibáit jól használta ki a dán csapat, nem engedte az ETO-t meglépni, de három gólnál jobban nem sikerült felzárkóznia. Kovacsics góljaival tartotta előnyét a győri csapat, míg a lilák gyors kontrákból lőtték góljaikat. Két perccel a vége előtt Amorim ismét négyre növelte az előnyt, ezzel el is döntötte a mérkőzést. A hajrában a dánok már csak szépíteni tudtak, de nem tudták megakadályozni a címvédő döntőbe kerülését.

A másik elődöntőn:
WHC Vardar SCBT – Buducnost Podgorica 20-22 (6-11, 16-16, 17-20)
A találkozó nagyobbik részében a Bucudnost vezetett, de a Vardar ledolgozta hátrányát és csak egy rossz ütemű időkérés miatt nem nyerte meg rendes játékidőben a találkozót. A hosszabbítás első öt percében a montenegróiak akarata érvényesült jobban, három góllal megléptek, amire már nem volt válaszuk a macedónoknak.