Tornát nyert a Green Danger

A felkészülés utolsó hetei.

2014. február 22-én felkészülési tornát rendezett a Győri ETO Kézilabda Szurkolók Egyesülete. A tornán a megyei bajnokságban szereplő Győrzámoly Kézilabda Club (2. hely), a MOGAAC DSE (7. hely), valamint a Green Danger (3. hely) mellett a BKU csapata is megmérettette magát (utóbbi csapatot a GD segítette ki játékosokkal).

A szombat reggeli sorsolást követően 2×20 perces mérkőzéseken döntötték el a csapatok a helyezéseket.

1. mérkőzés: BKU – Green Danger 11-22 (6-9)
BKU: Farkasdi Csaba – Fejes András, Bercsényi Gergő 1, Kozma Gábor, Schuh Gábor 6, Kalmár Gellért 1, Kis Máté, Rigó László 3/2, Bana Krisztián.
GD: Baradics Bulcsú, Tuba Csaba – Cseszregi Balázs 3, Sej László 4/1, Czeizer Zsolt 2, László Péter 4, Végh Imre 1, Adamek István 3, Horváth Norbert, Mészáros Roland 5, Cser László, Pusztai Balázs, Mészáros Dániel.
A találkozó 13. percéig vezetett a BKU, de a végén a nagyobb rutin győzött.

2. mérkőzés: Győrzámoly KC – MOGAAC DSE 14-12 (7-5)
Győrzámoly: Gaál Zoltán – Gáncs Péter 1, Klauz Erik, Adler Bence, Fedor Roland 1, Rácz Zoltán, Novák Tibor 4, Orcsik Szabolcs 5, Haáz Gyula 3.
MOGAAC: Bordács Tamás, Ruzsa Dániel – Hackenberger Erik 2, Hegyi Alex 1, Élő Dániel 1, Győri Patrik 2, Galgóczy Bence 5, Kiss Ferenc 1, Glaser Dániel, Wiedemann Viktor, Halász Erik, Jardán Zsolt.
Az első félidő jelentős részében a móváriak vezettek, de szünetre már a zámolyiaknál volt az előny, amit a találkozó végéig meg is őriztek.

3. mérkőzés: BKU – MOGAAC DSE 15-24 (6-13)
BKU: Farkasdi Csaba – Fejes András, Bercsényi Gergő, Kozma Gábor 4, Schuh Gábor 6/2, Kalmár Gellért 1, Kis Máté, Rigó László 2, Bana Krisztián 1, Nagy Szabolcs 1.
MOGAAC: Bordács Tamás, Ruzsa Dániel – Hackenberger Erik 6, Hegyi Alex 6, Élő Dániel, Győri Patrik 5, Galgóczy Bence 1, Kiss Ferenc, Glaser Dániel, Wiedemann Viktor 5, Halász Erik, Jardán Zsolt 1.
Kilenc percig méltó ellenfele volt a szurkolói csapat a megyei bajnokságban szereplő fiataloknak, de elfáradtak és vereséget szenvedtek.

4. mérkőzés: Green Danger – Győrzámoly KC 18-14 (11-7)
GD: Baradics Bulcsú, Tuba Csaba – Cseszregi Balázs 1, Sej László 6, Czeizer Zsolt 1, László Péter 2, Végh Imre 3, Adamek István, Horváth Norbert 1, Mészáros Roland 3, Cser László, Pusztai Balázs 1, Mészáros Dániel.
Győrzámoly: Gaál Zoltán – Gáncs Péter 1, Klauz Erik, Adler Bence 1, Fedor Roland 2, Rácz Zoltán, Novák Tibor 2, Orcsik Szabolcs 5, Haáz Gyula 3.
Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott, aztán négy góllal meglépett a GD. Előnyét a mérkőzés végéig meg tudta őrizni.

5. mérkőzés: BKU – Győrzámoly KC 13-27 (4-12)
BKU: Farkasdi Csaba – Fejes András, Bercsényi Gergő, Kozma Gábor 4, Schuh Gábor 1/1, Kalmár Gellért, Kis Máté, Rigó László 2/1, Bana Krisztián 1, Mészáros Dániel 4, Nagy Szabolcs 1/1.
Győrzámoly: Gaál Zoltán – Gáncs Péter 3, Klauz Erik 2, Adler Bence 1, Fedor Roland 1, Rácz Zoltán 1, Novák Tibor 8/2, Orcsik Szabolcs 4, Haáz Gyula 7.
A mérkőzés elején a zámolyiak nyolc góllal megléptek, amit a második félidőben még növelni is tudtak az elfáradó BKU-val szemben.

6. mérkőzés: Green Danger – MOGAAC DSE 30-17 (16-7)
GD: Baradics Bulcsú, Tuba Csaba – Cseszregi Balázs 8, Sej László 11, Czeizer Zsolt 1, László Péter 6/1, Végh Imre 1, Adamek István, Horváth Norbert 3, Pusztai Balázs 3.
MOGAAC: Bordács Tamás, Ruzsa Dániel – Hackenberger Erik 4, Hegyi Alex 4, Élő Dániel 3/2, Győri Patrik 1, Galgóczy Bence 4, Kiss Ferenc, Glaser Dániel, Wiedemann Viktor 1, Halász Erik, Jardán Zsolt.
A kezdést követően hat góllal nyitottak a rendezők, ami meghatározta a továbbiakat. A második félidő 13 percig kiegyenlített játékot hozott, de a végén biztosan húzta be a mérkőzést a GD.

A torna legjobb játékosa: Galgóczy Bence – MOGAAC

Színvonalas munkájukért köszönetet mondunk a tornán tevékenykedő Juhászné Tuifel Andrea, dr. Zámbó Tibor és Nagy Attila játékvezetőknek.

A Green Danger egy héttel ezelőtt a VII. Dobánszki Gyula emléktornán vett részt, ahol kemény mérkőzések után a III. helyet szerezte meg.

Mindkét rendezvény remekül segítette a bajnoki felkészülést, hiszen március 1-én az első tavaszi fordulón a Környe SE együttese érkezik Ikrénybe, a „Rábcatorok” Kulturális és Sportközpontba.