Fehérvár KC – Győri Audi ETO KC 26-33 (15-11)

Székesfehérvár, 1200 néző. Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál
FKC: Kiss – Azari 5, Herr A. 3/1, Benzal 2, Horváth 2, Tilinger 6/1, Vaszari 1.
Cs.: Győrffy – Emberovics 3, Hajduch 2, Mayer 2, Kazai, Becséri, Májer, Siti E.
ETO: Herr O. – Orbán 3, Hornyák Á. 3, Kovacsics 2, Löke 5, Hornyák D. 5, Korsós 3.
Cs.: Lunde – Görbicz 2/2, Tervel, Szepesi 4, Amorim 5, Soós 1, Bognár-Bódi.
Edző: Ambros Martín
Kiállítások: 2, illetve 2 perc (Szepesi)
Hétméteresek: 3/2, illetve 5/2
Sokak számára meglepő, 3-3as védekezéssel kezdte első idei bajnoki mérkőzését az ETO. Ez néhány percig ült is, de a hazaiak Tilinger vezérletével megtalálták ennek a védekezésnek az ellenszerét és folyamatosan 2-3 góllal vezettek. A vendégek 9-9-nél érték utol ellenfelüket, de az utolsó hat percben az FKC jobb volt, így négygólos előnnyel térhettek pihenőre. A vendégeknél ziccerek sora maradt ki és még büntetőből sem tudtak Kiss Éva kapujába betalálni.
A második harminc percre egy teljesen más ETO érkezett az öltözőből. A kapuban Lunde váltotta Herr Orsit, támadásban kicsit jobban koncentrált a csapat, néhány perc után pedig már a védekezési is összeállt. A vendégek előbb egyenlítettek, majd fokozatosan növelték előnyüket. Az ötvenedik percben már tíz gól volt a két csapat közti különbség. A hajrára azonban több hiba is becsúszott a győriek játékába, a hazaiak éltek a lehetőségekkel és szépíteni tudtak.