Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 23-25 (13-11)
Tatabánya, 4500 néző. Vezette: Altmár, Horváth.
ETO: Toft – Győri-Lukács 1, Nze Minko 4, Brattset Dale 2, Haugsted, Kristiansen 5/3, Szöllősi-Schatzl 2.
Cs.: Duijndam – Hovden, Gros 5/1, Oftedal 4, Farkas J., Blohm, Broch, Almeida de Paula, Fodor.
FTC: Böde-Bíró – Malestein, Klujber 4, Lekic 7/3, Cvijic 1, Bölk3, Márton 6.
Cs.: Janurik – Edwige, Simon 4, Hársfalvi, Kovács, Kisfaludy, Kukely, Horváth, Kármán.
Edző: Allan Heine Pedersen
Kiállítások: 6, illetve 2 perc
Hétméteresek: 5/4, illetve 3/3

Az első percek hibáit követően Kristiansen szerezte a döntő első gólját, majd Gros duplájával három gól volt a győriek előnye. Az FTC az első találatát Lekic révén a nyolcadik percben lőtte. A kisalföldiek remekül védekeztek és tíz perc után már 6-1-re vezettek. Néhány győri kapufa és Gros szabálytalan cseréjét követően beindult az FTC és a huszonnegyedik percben 9-9-nél utolérte ellenfelét. A hajrában az ETO ismét elhúzott ellenfelétől, de egy nagyon rosszkor kért időkérés meggátolta, hogy háromgólos legyen szünetben az előny.
A fordulást követően az első hat percben csak rossz megmozdulásai voltak a győrieknek, emberelőnyben sem sikerült gólt lőniük, ráadásul Simon találatával ismét egalizáltak a fővárosiak. A következő hat percben ismét háromgólos különbséget épített ki az ETO (43. perc: 18-15), a játékrész közepén jött is a népligeti időkérés (19-16). Alig négy perc alatt a már menetrendszerű technikai hibák és rossz lövések következtében elfogyott a győri előny (20-20). 22-22-nél időt kért Kirkely, de ez sem segített a csapatán. Böde-Bíró elkapta a fonalat, sorban fogta a győri lövéseket, támadásban pedig a végletekig kijátszott támadások után négy perccel a vége előtt már hárommal vezettek a fővárosiak. Kristiansen nyolc (!) perccel gólcsend után büntetőből szerezte a győriek huszonharmadik gólját, de ez már kevés volt a feltámadáshoz, ismét nem jött össze a kupagyőzelem.

Nagy kérdés, hogy az ETO miért fárad el fejben 45-50 perc után, miért nincs semmi megoldás a játékosok felrázására??
Biztos, hogy ez a szakmai stáb alkalmas erre a feladatra?