Győri Audi ETO KC – Váci NKSE 43-19 (20-11)
Győr, 1311 néző. Vezette: Altmár, Horváth
ETO: Leynaud – Lukács 3, Kurtovic 2, Oftedal 1, Brattset, Amorim 7, Fodor 5.
Cs.: Solberg – Faluvégi 4, Nze Minko 10, Edwige, Kristiansen 4/2, Hansen 6, Görbicz 1/1.
Vác: Triffa – Diószegi 2, Hámori 2, Kácsor 5, Helembai 2, Kuczora 3/2, Radosavljevic 1.
Cs.: Bukovszky, Bálint – Szabó 1, Grosch 1, Szondi, Aron 1, Szeberényi, Bárdy 1.
Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 2, illetve 8 perc
Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2

A hazaiak kezdték a találkozót, de az első gólt Diószegi révén a Vác szerezte. Az első nyolc perc hozott csak kiegyenlített játékot, 4-4-ig bírta a vendégcsapat. 8-4 után jött a váci időkérés és hét mezőnyjátékosra tért át a piros-kék együttes. Ez nem jött be, így az ETO fokozatosan növelni tudta előnyét. A félidő közepén hat góllal vezettek a győriek (10-4). A vendégeknél ebben az időszakban nem volt kiemelkedő teljesítmény, a másik oldalon Lukács és Amorim lődözte a gólokat. Nze Minko üreskapus gólja volt az első találata, majd végre Kurtovic is megpróbálkozott egy lövéssel, amiből gól is lett (27. perc: 18-11). A hajrában Nze Minko és Kristiansen góljaira nem volt válasz, így kilenc gólos győri előnnyel tértek pihenőre a csapatok.
A szünetben Görbicz Anita kapta meg a szurkolóktól az ezredeik BL-góljára készített pólót.
A második harminc perc is váci találattal indult, de Faluvégi három gólja már a tíz fölötti különbséget jelentette (24-13). A vendégeknél leginkább Kácsor és Kuczora tesztelte Solberget, előbbi nagyobb sikerrel. A játékrész közepén 15 gól volt a hazaiak előnye (31-16). A váciaknál Grosch egy ártatlan szituációban megsérült, Balogh doktor vette kezelésbe. A hajrára teljesen elfogyott a vendégcsapat, az ETO megpróbált minden pályán lévő játékosával gólt lövetni, de ez nem jött össze. Hansen és Nze Minko megszórta magát, de a szélsők is jól teljesítettek.

A két váci sérültnek mielőbbi gyógyulást kívánunk!