Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia – Győri Audi ETO KC 27-41 (13-21)
Aréna Savaria, 3500 néző. Vezette: Földesi, Halász
SZKKA: Tomasevic – Jovetic 4, Virág 3, Pődör R. 3, Mayer 2, Bandelier 4/1, Csire.
Cs.: Sipeki – Pődör B. 1/1, Szmolek, Kozma, Varga 3, Kulcsár 1/1, Horváth 4, Szendrei 2, Sárosi.
ETO: Kiss – Faluvégi 2, Bulatovic 2, Oftedal 6/2, Brattset 2, Kristiansen 6/1, Fodor 4.
Cs.: Leynaud 1 – Knedlíková 5, Bódi, Kurtovic 1/1, Nze Minko 4, Edwige 2, Amorim, Hansen, Puhalák 2.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc
Hétméteresek: 6/3, illetve 7/4
Már napokkal a mérkőzés előtt elfogyott az összes belépő Szombathelyen, így telt ház fogadta a csapatokat. A rendkívül korrekt felvezetést követően a hazaiak kezdték a találkozót, de az első gólt Kristiansen szerezte. A hazaiak még egyenlítettek, de zsinórban öt gólt lőtt az ETO, így biztosan vezetett. A félidő közepéig a „Támadójáték felállt fal ellen” című könyvbe nem sok bejegyzés kerülhetett, hiszen a győri gólok leginkább lerohanásból születtek. Sajnos a védekezés nem állt össze, így a félidő közepén csak négy gól volt a vendégek előnye (7-11). Az ötvenedik zöld-fehér mérkőzésén pályára lépő Kristiansen újabb két gólját követően szinte teljes sorát lecserélte Danyi Gábor. Sajnos ez a középső négyes sokkal több hibával játszott, mint a kezdők. A hazai kapuban Tomasevic többször is hárított, elöl pedig a fiatalok ügyesen mozogtak. Félidőben nyolc góllal vezettek a vendégek.
A második játékrész az egykor Győrött is játszott Virág Noémi góljaival indult, de a nyolcadik percre már összejött a „közte tíz” (17-27). A vasiak továbbra sem adták fel, megpróbálták közönségüket kiszolgálni, de a szokásosnál nagyobb sebességű játékban alaposan elfáradtak, így egyre jobban nőtt a különbség a két csapat között. Sajnos a győri védekezés a balszélen nagyon lyukas volt, támadásban is jöttek a hibák. A hazaiak megpróbálták a hét a hat ellen játékot, de Leynaud büntetett, egy perccel a vége előtt betalált a hazai kapuba.

A Győri Audi ETO KC a tizennegyedik bajnoki mérkőzését is megnyerte. Pozitívum Veronica Kristiansen jó játéka volt.