Bajnokok Ligája 2. forduló
Chumutov, Rocknet Arena – 2019. október 13. 19:00 óra
Játékvezetők: Malgorzata Lidacka, Urszula Lesiak (lengyelek)
TV: sport1 (élő)

A hazaiak még soha nem szerepeltek a legrangosabb kupasorozatban. A 2019-2020-as szezonban ők rendezhették a selejtezőtornát, ahol az elődöntőben az esélyesebbnek kikiáltott spanyol Rocasa Gran Canaria együttesét győzték le hét góllal (28-21), majd a másik, főtáblára várt együttes, a török Kastamonu Belediyesi GSK ellen két góllal (35-3) bizonyultak jobbnak. A csoportkörben az első fordulóban a szlovén RK Krim Merctor vendégeként léptek pályára. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, többnyire a cseheknél volt az előny, de harminc perc után a házigazdák álltak jobban (14-13). A második játékrészben Alica Kostelna és Jana Sustkova találataival már négy gól volt a csehek előnye. A hazaiak egyenlítettek, a végjátékot a vendégek nyerték, nagyon értékes két pontot szereztek. Szerda este bajnoki mérkőzésen a Iuventa Michalovce vendégeskedett a Baník otthonában. A hazaiak egy góllal nyerték a rangadót. Zachová 9/4, Sustková 4, K. Kostelna 3 gólt lőtt.

Edző: Ondrej Václavek

A vendégek az első játéknapon a svéd IK Sävehof gárdáját fogadták. Remek kezdést követően (5-0) kiegyenlített játék folyt a pályán. Bár a vendégek kétszer is felzárkóztak két gólra, szünetben hat gól volt a győri előny. A második játékrészben is az ETO játszott fölényben, fokozatosan növelte a két csapat közti különbséget és magabiztosan győzte le a svéd bajnokot. A győriek szerdán Békéscsabán vendégeskedtek és egy szoros első félidőt követően (13-10) sima győzelmet aratott (30-19). Stine Oftedal 7/2, Anne Mette Hansen 5/1, Eduarda Amorim, Fodor Csenge és Katarina Bulatovic 3-3 találatot szerzett.