EUbility Group Békéscsabai ENKSE – Győri Audi ETO KC 19-30 (10-13)
Békéscsaba, 1500 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.
Csaba: Balog – Kovács 2, Vukajlovic 2, Agbaba, Bottó 1, Barján 1, Mézes 2.
Cs.: Horvát, Csizmadia – Dombi, Marincsák 4, Kukely 1, Kopecz 6/2.
ETO: Leynaud –Bódi 2, Bulatovic 3, Oftedal 7/2, Edwige 2, Amorim 3, Puhalák 2.
Cs.: Kiss, Németh – Knedlíková, Faluvégi 1, Kürthi, Nze Minko 2, Brattset, Hansen 5/1, Fodor 3.
Kiállítások: 8, illetve 2 perc
Hétméteresek: 5/2, illetve 4/3
Hosszú utazást követően a Viharsarokban lépett pályára a Győri Audi ETO KC. A hazaiak szerezték az első találatot, amit Oftedal egyenlített ki. A lilák jól használták ki a győriek hibáit és a hetedik percben 3-1-re vezettek. Leynaud védései tartották játékban a győrieket, akik át is vették a vezetést (9. perc: 3-4). Ezt követően kiegyenlített volt a játék, egyik csapat sem tudott egy gólnál nagyobb előnyt kicsikarni. A 21. percet követően befagyott a gólgyártás, amit közel négy perc után Hansen tört meg, majd a szünetig három gólos előnyt hozott össze a vendégcsapat.
Szünet után közel tíz percig három-négy gól különbség volt a két csapat között, aztán Kiss Éva egyre többször hárította a csabai lövéseket, az ellentámadások pedig szinte mindig góllal zárultak. A félidő közepén Fodor indításgóljával jött össze a „közte tíz” (16-26), de a hazaiak nem adták fel, két góllal feljebb jöttek, de Kiss Évával nem bírtak. Az utolsó tíz percben mindössze öt gól született, ez nem a támadókat dicséri.
A Győri Audi ETO KC újabb bajnoki találkozót nyert meg, de ennél a teljesítménynél vasárnap több kell!