Kialakult a „D” csoport mezőnye

Cseh ellenfele lesz a győrieknek.

A hétvégén rendezték meg a DELO WOMEN’S EHF Bajnokok Ligája selejtezőit a csehországi Most városában.
A szombati első elődöntő a főtáblára jutás legnagyobb esélyesének kikiáltott Rocasa Gran Canaria 11-11-es félidőt követően hét góllal (21-28) maradt alul a házigazda DHK Banik Most csapatával szemben. A második elődöntőn a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK átrohant a szerb ZORK Jagodina együttesén (31-15).
A vasárnapi bronzmérkőzésen a spanyolok 28-15-re legyőzték a szerbeket.
A döntő a cseh bajnok az első félidőben megmutatta ellenfelének, hogy ők komolyan gondolják a BL főtábláját, ennek megfelelően 30 percet követően hétgólos előnnyel (20-13) tértek pihenőre. A második játékrészben azonban a törökök védekezése összeállt, fokozatosan dolgozták le a hátrányukat, de a legfontosabb pillanatokban hibáztak, így elúszott a győzelmi lehetőségük, a Most 35-33 arányban győzött, így bejutott a Bajnokok Ligája főtáblájának „D” csoportjában, ahol a címvédő Győri Audi ETO KC, a szlovén RK Krim Mercator és a svéd IK Sävehof lesz az ellenfelük.