BL 2019-2020.


Idén is címvédőként indul az Audi ETO KC. 

Anja Althaus, a Bajnokok Ligája nagykövete részvételével Bécsben kisorsolták a női 2019-2020-es Bajnokok Ligája főtáblájának csoportjait. Ez alapján a Győri Audi ETO KC a „D” jelű csoportba került.

Íme a főtáblás csoportok:
„A” csoport: Metz Handball (francia), Vipers Kristiansand (norvég), HC Podravka Vegeta (horvát), FTC-Rail Cargo Hungaria

„B” csoport: Rostov-Don (orosz), Team Esbjerg (dán), MKS Perla Lublin (lengyel), CSM Bucuresti (román)

„C” csoport: SCM Ramnicu Valcea (román), Buducnost Podgorica (montenegrói), SG BBM Bietigheim (német), Brest Bretagne Handball (francia)

„D” csoport: Győri Audi ETO KC, RK Krim Mercator (szlovén), IK Sävehof (svéd), a selejtező torna győztese

A mérkőzések időpontjai:
1. forduló: 2019.10.04.-10.06. Győri Audi ETO KC – IK Sävehof
2. forduló: 2019.10.11.-10.13. selejtező győztese – Győri Audi ETO KC
3. forduló: 2019.10.18.-10.20. RK Krim Mercator – Győri Audi ETO KC
4. forduló: 2019.11.01.-11.03. Győri Audi ETO KC – RK Krim Mercator
5. forduló: 2019.11.08.-11.10. IK Sävehof – Győri Audi ETO KC
6. forduló: 2019.11.15.-11.17. Győri Audi ETO KC – selejtező győztese

A csoportokból az első három helyezett jut tovább a középdöntőbe, ahova viszik magukkal az egymás elleni eredményeiket.

A húzási sorrend a következő volt:

  1. Metz Handball (francia)
  2. Győri Audi ETO KC
  3. SCM Ramnicu Valcea (román)
  4. Rostov-Don (orosz)
  5. Team Esbjerg (dán)
  6. Vipers Kristiansand (norvég)
  7. RK Krim Mercator (szlovén)
  8. Buducnost Podgorica (montenegrói)
  9. HC Podravka Vegeta (horvát)
  10. SG BBM Bietigheim (német)
  11. IK Sävehof (svéd)
  12. MKS Perla Lublin (lengyel)
  13. FTC-Rail Cargo Hungaria
  14. CSM Bucuresti (román)
  15. Brest Bretagne Handball (francia)
  16. a selejtező torna győztese
     

A selejtező menetrendje:

A két elődöntő:

DHK Banik Most – Rocasa Gran Canaria 

Kastamonu GSK – ZORK Jagodina

Az elődöntők győztesei mérkőznek meg a főtáblára jutásért.

A selejtezők időpontja: 2019. szeptember 6-8.

(házigazda DHK Banik Most)