Vipers Kristiansand – Győri Audi ETO KC 22-31 (8-18)
Papp László Budapest Sportaréna, 12000 néző. Vezette: Alpaidze, Berezkina (oroszok)
Vipers: Lunde – Aune 2, Sulland 3, Reistad 3, Kristensen 1, Arntzen 5, Naes Andersen.
Cs.: Fagerheim – Waade 3, J. Kristiansen, Tomac 2/1, Yttereng 2, Jonassen, Olsen, Morais, Refsnes 1.
ETO: Leynaud – Bódi 4, Groot 1/1, Brattset 8, Amorim 4, V. Kristiansen 1, Görbicz 6/5.
Cs.: Kiss, Grimsbö – Knedlíková 1, Mörk 1, Oftedal 1, Pintea 1, Hansen 1, Tomori 1, Fodor 1.
Kiállítások: 10, illetve 6 perc (Pintea 2×2, Groot)
Hétméteresek: 2/1, illetve 7/6

Telt ház előtt kezdődött a Bajnokok Ligája idei első elődöntője. Az első támadást góllal fejezte be a norvég csapat, de ezt követően zsinórban négy gólt lőtt az ETO. A győriek fokozatosan növelték előnyüket, 2-6 után időt is kért Gjekstad. A játékmegszakítás nem törte meg a zöld-fehérek lendületét és a félidő közepére Eduarda Amorim ezerötszázadik győri góljának és Leynaud védéseinek is köszönhetően növelte a különbséget (4-10). Újabb norvég időkérés jött. Ez sem segített a Viperákon, ráadásul a 24. percben ki is számolta a norvégokat a győri szurkolótábor (5-15). Néhány másodperccel a sípszó előtt Mörk alakította ki a félidei eredményt.
A második játékrész első tíz percében gólpárbajt láthatott a publikum, aztán jött egy kisebb győri összeomlás, alig három perc alatt négyszer volt eredményes a Vipers.  A félidő közepén magabiztosan tartotta előnyét az ETO (16-25). Brattset ellenállhatatlan volt. Kilenc perccel a vége előtt Knedlíková csípett el egy átadást, amiből gólt lőtt, aztán leült a kispadra, onnét pedig Balogh doktor kísérte az öltözőbe. Teljesen mindegy volt, hogy Danyi Gábor melyik kapusát állította a norvég támadásokkal szemben, mindegyiküknek voltak remek pillanatai. Az utolsó percekben már alaposan visszavett a tempóból az ETO, de így is magabiztosan – a szezonban immár harmadszor – győzte le a Vipers Kristiansand csapatát és ezzel bejutott a döntőbe.

A második elődöntőben:
Metz Handball – Rostov-Don 25-27 (8-15)

Az első félidőben a Metz újoncként nem tudott megbirkózni a Final4 körülményekkel és a Rostov a franciák hibáit rendre kihasználta. A második játékrészben aztán egyre több francia helyzet fejeződött be góllal, az oroszok sok támadásukat passzív jelzésig játszották, de előnyüket mindvégig megtartották.