Út Budapestig I.


A Rostov-Don útja. 

Az orosz bajnok a Győrből hat szezont után távozó Ambros Martínnal a „B” csoportban kezdte meg a 2018-2019-es Bajnokok Ligája szezont.

Csoportmérkőzések:
1. forduló, 2018. október 6.
Rostov-Don – IK Sävehof 30-21 (15-11)
Mekhdieva, Sedoykina – Vyakhireva 7, Abbingh 4, Kalinichenko 4, Managarova 4, Kuznetsova 3, Petrova 2, Sudakova 2, Duleva 1, Makeeva 1, Maslova 1, Sen 1, Slivinskaya, Smirnova.

2. forduló, 2018. október 13.
Brest Bretagne Handball – Rostov Don 29-29 (15-16)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Sen 10, Vyakhireva 9, Makeeva 3, Managarova 3, Maslova 2, Kuznetsova 2, Abbingh, Borshchenko, Duleva, Kalinichenko, Petrova, Slivinskaya, Sudakova.

3. forduló, 2018. október 20.
Kobenhavn Handball – Rostov-Don 21-27 (13-13)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Vyakhireva 9, Kuznetsova 5, Managarova 5, Sen 3, Abbingh 2, Makeeva 2, Sudakova 1, Borshchenko, Duleva, Kalinichenko, Maslova, Petrova, Slivinskaya.

4. forduló, 2018. november 3.
Rostov-Don – Kobenhavn Handball 30-25 (15-10)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Kuznetsova 6, Managarova 6, Vyakhireva 6, Abbingh 5, Borshchenko 2, Sen 2, Makeeva 1, Petrova 1, Sudakova 1, Duleva, Maslova, Slivinskaya.

5. forduló, 2018. november 11.
IK Sävehof – Rostov-Don 26-32 (15-14)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina 1 – Vyakhireva 7, Borshchenko 5, Sen 5, Abbingh 4, Managarova 3, Kuznetsova 2, Makeeva 2, Maslova 1, Petrova 1, Sudakova 1, Slivinskaya.

6. forduló, 2018. november 17.
Rostov-Don – Brest Bretagne Handball 30-24 (18-12)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Makeeva 7, Vyakhireva 7, Managarova 4, Kuznetsova 3, Abbingh 2, Maslova 2, Duleva 2, Borshchenko 1, Sen 1, Sudakova 1, Petrova, Smirnova, Slivinskaya.

A Rostov-Don egy vesztett ponttal jutott a középdöntőbe.

A középdöntőben:
1. forduló, 2019. január 26.
Metz Handball – Rostov-Don 29-25 (17-14)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Abbingh 7, Makeeva 5, Vyakhireva 5, Managarova 4, Sen 2, Kozhokar 1, Tazhenova 1, Borshchenko, Duleva, Maslova, Petrova, Slivinskaya.

2. forduló, 2019. február 2.
Rostov-Don – Buducnost Podgorica 24-22 (13-11)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Sen 8, Borshchenko 6, Abbingh 3, Kozhokar 3, Tazhenova 3, Petrova 1, Bobrovnikova, Duleva, Makeeva, Managarova, Maslova, Slivinskaya, Sudakova.

3. forduló, 2019. február 10.
Odense HC – Rostov-Don 26-30 (13-17)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Managarova 6, Sen 4, Abbingh 3, Maslova 3, Petrova 3, Tazhenova 3, Bobrovnikova 2, Borshchenko 2, Makeeva 2, Sudakova 2, Slivinskaya.

4. forduló, 2019. február 23.
Rostov-Don – Metz Handball 18-26 (12-13)
Mekhdieva, Pessoa 1, Sedoykina – Abbingh 5, Borshchenko 5, Bobrovnikova 2, Makeeva 2, Kalinichenko 1, Kozhokar 1, Tazhenova 1, Maslova, Petrova, Sen, Sobkalo, Sudakova, Slivinskaya.

5. forduló, 2019. március 3.
Buducnost Podgorica – Rostov-Don 20-23 (9-11)
Mekhdieva, Pessoa – Kozhokar 3, Kuznetsova 3, Makeeva 3, Maslova 3, Abbingh 2, Borshchenko 2, Bobrovnikova 2, Sudakova 2, Managarova 1, Petrova 1, Sen 1, Kalinichenko, Slivinskaya.

6. forduló, 2019. március 9.
Rostov-Don – Odense HC 25-19 (14-10)
Mekhdieva, Sedoykina – Sen 6, Borshchenko 5, Makeeva 5, Abbingh 2, Bobrovnikova 2, Kozhokar 1, Kuznetsova 1, Managarova 1, Maslova 1, Petrova 1, Kalinichenko, Sudakova, Slivinskaya.

A Rostov-Don a csoport második helyén végzett.

A negyeddöntőben:
1. mérkőzés, 2019. április 7. 
FTC-Rail Cargo Hungaria – Rostov-Don 26-29 (13-14)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Managarova 7, Abbingh 4, Kozhokar 4, Makeeva 4, Borshchenko 3, Kuznetsova 2, Petrova 2, Sen 2, Maslova 1, Bobrovnikova, Sudakova, Tazhenova, Slivinskaya.

2. mérkőzés, 2019.április 13.
Rostov-Don – FTC-Rail Cargo Hungaria 33-22 (15-9)
Mekhdieva, Pessoa, Sedoykina – Abbingh 7, Makeeva 4, Managarova 4, Sen 4, Kozhokar 3, Sudakova 3, Kuznetsova 2, Maslova 2, Bobrovnikova 1, Borshchenko 1, Tazhenova 1, Vyakhireva 1, Kalinichenko, Petrova.

A Bajnokok Ligájába benevezett játékosok:

1 Galina Mekhdieva kapus orosz 0
4 Elena Slivinskaya balátlövő orosz 0
6 Iuliia Managarova jobbszélső orosz 48
7 Mayya Petrova beálló orosz 13
8 Anna Sen balátlövő orosz 50
9 Ana Paula Rodrigues Belo irányító brazil 0
10 Lois Abbingh balátlövő holland 51
13 Anna Vyakhireva jobbátlövő orosz 52
14 Valeria Sobkalo jobbszélső orosz 0
15 Marina Sudakova jobbszélső orosz 11
16 Daria Tkacheva kapus orosz 0
17 Vladlena Bobrovnikova balátlövő orosz 9
18 Valeriia Maslova jobbátlövő orosz 19
19 Kseniya Makeeva beálló orosz 37
21 Anna Sedoykina kapus orosz 1
22 Alexandra Smirnova balszélső orosz 0
23 Regina Kalinichenko balátlövő orosz 5
44 Anastasiia Shavman balátlövő orosz 0
51 Milana Tazhenova irányító orosz 9
63 Kristina Kozhokar jobbszélső orosz 16
80 Anastasiia Duleva irányító orosz 3
84 Mayssa Raquel Pessoa De Oliveira kapus brazil 1
87 Angelina Burmistrova beálló orosz 0
88 Polina Kuznetsova balszélső orosz 28
99 Viktoriya Borshchenko balszélső ukrán 32

Edző: Ambros Martín