Tizennegyedszer kupagyőztes az Audi ETO KC

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 29-32 (11-18)
Debrecen, 5000 néző. Vezette: Horváth, Marton (érdekes felfogásban)
FTC: Bíró – Lukács, Mészáros 1, Háfra 5, Horváth, Kovacsics 4, Schatzl 4.
Cs.: Szikora – Pena 7/5, Klivinyi, Klujber 4/1, Pásztor 1, Faluvégi 2, Márton, Tóth, Klikovac.
ETO: Leynaud – Görbicz 3/3, Amorim 3, Oftedal 5/2, Brattset 4, Groot 8/3, Knedlíková 2.
Cs.: Kiss, Grimsbö – Puhalák, Hansen 3, Kristiansen 3, Pintea 1, Tomori, Afentaler, Bódi.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc (Brattset 2×2, Kristiansen, Groot)
Hétméteresek: 7/6, illetve 8/8

Remekül kezdte a mérkőzést a címvédő győri csapat, Leynaud az első hat percben lehúzta a rolót, míg a támadásokban átrohant ellenfelén az ETO. 0-3 után született az első fővárosi gól, de ezt követően is az történt a pályán, amit a kisalföldiek szerettek volna. A félidő közepén már hét gól volt Görbiczék előnye (2-9) és ez kilencre fel is duzzadt, a szünetre visszahozta magát hét gólra az FTC.
A második játékrészben aztán megváltozott minden. A győriek védekezése szétesett, támadásban jöttek a pontatlanságok, ráadásul a két sípmester érdekes ítéleteket hozott, így fokozatosan fogyott az előny. A 38. perc elején már csak két gól volt a két csapat közti különbség (18-20), de ekkor még a fradisták hibáztak. Két gyors győri gól megnyugtatta a népes szurkolótábort, de aztán Bíró percei következtek, az FTC pedig kiegyenlített (44. perc: 22-22). Jött is a győri időkérés! Ez be is vált, a csapat három perc alatt három góllal meglépett, és az ellenfél időkérését követően is a címvédő lőtt gólt (52. perc: 24-28). A hátralévő időben felváltva estek a találatok, megspékelve rossz játékvezetői döntésekkel. Az utolsó percben végén Pena büntetőből állította be a végeredményt, de ezzel sem sikerült megakadályoznia a győri sikert, tizennegyedszer nyerte meg a Győri Audi ETO KC a Magyar Kupát!

A négyes döntő legjobb játékosának Nycke Grootot választották a szakemberek.