Közönségsiker volt a győriek vendégjátéka.

Vipers Kristiansand – Győri Audi ETO KC 26-33 (17-17)
Kristiansand, 2200 néző. Vezette: Vranes, Wenninger (osztrákok)
Vipers: Lunde – Aune 4, Waade 6, Tomac 1, Yttereng 1, J. Kristiansen 2, Olsen 1.
Cs.: Fagerheim – Reistad 3, Sulland 4/2, Kristensen 1, Arntzen 3, Naes Andersen, Refsnes, Wibe.
ETO: Grimsbö – Bódi, Groot 5/3, Brattset 3, Amorim 2, Hansen 3, Puhalák 2.
Cs.: Kiss, Leynaud – Knedlíková 1, Afentaler, Tomori 3, Oftedal 8/3, Pintea 2, V. Kristiansen 2, Görbicz 2/1.
Kiállítások: 6, illetve 8 perc (Groot 2×2, Brattset, Tomori)
Hétméteresek: 2/2, illetve 7/7

Kristiansandban teljesen megtelt a vendégszektor és a hazaiaknak fenntartott helyek közül is csak egy-egy maradt üresen a csoport első két helyén álló csapat mérkőzésén. A győri szurkolók ismét nagy számban indultak el a hosszú túrára és a helyi magyarok közül is sokan jutottak jegyhez. A vendégszektort erősítette az Oftedal- és a Grimsbö-család is.
Hansen szerezte meg a vezetést a győrieknek, de a csapatok jó védekezésének köszönhetően egyik gárda sem tudott meglépni ellenfelétől, kemény, de sportszerű küzdelmet láthatott a publikum. A hazaiak először a félidő közepén vezettek (9-8), de a következő vendégtámadás után ismét egyenlő volt az állás. A játék képe alig változott, az egyik oldalon Waade, a másikon Oftedal vitte a prímet, így nem volt meglepő, hogy a szünetben döntetlen állát mutatott az eredményjelző.
A második harminc percre egy teljesen más felfogású ETO jött ki az öltözőből. Felkeményedett a védekezés, támadásban mindenki odatette magát, fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között, a játékrész közepén hat góllal ment az ETO (21-27). A győriek védőfala szinte áttörhetetlen volt, csak Aune és Waade tudott túljárni Amorimék eszén. A másik kapunál alig-alig volt rontott lövés, nem volt meglepetés, hogy a középdöntő utolsó mérkőzését is magabiztosan nyerte a Győri Audi ETO KC, így a csoport élén végzett.

A negyeddöntő párosításai:
Metz Handball – CSM Bucuresti
Győri Audi ETO KC – Odense HC
Rostov-Don – FTC-Rail Cargo Hungaria
Vipers Kristiansand – Buducnost Podgorica

Az első mérkőzéseket 2019. április 5-7., a visszavágókat április 12-14. között kell lejátszani.