EUbility Group-Békéscsabai ENKSE – Győri Audi ETO KC 22-47 (14-20)
Békéscsaba, 1800 néző. Vezette: Rontó, Szanyi
Békéscsaba: Balog – Kovács 5, Vukajlovic 8, Giricz, Walfisch 3, Marincsák 2/2, Hős.
Cs.: Horvát, Binó –Szögi, Dombi, Ekker, Török 1, Kukely, Zöldi-Tóth 1, Agbaba 2.
ETO: Leynaud – Knedlíková 6, Groot 6, Oftedal 7/2, Brattset 8, Hansen 2, Fodor 2.
Cs.: Grimsbö, Kiss – Bódi 2, Tomori 1, Afentaler 3, Pál 2, Pintea 3, Kristiansen 3, Puhalák 2.
Kiállítások: 8, illetve 2 perc (Pintea)
Hétméteresek: 3/2, illetve 3/2

A huszadik fordulóból előrehozott mérkőzésen szinte telt ház várta a csapatokat.
Az első percben két győri találat született, de nagyobb előnyt nem sikerült összekovácsolni, hiszen a hazaiak a hetedik percben egyenlítettek és nem is engedték meglépni ellenfelüket (11. perc: 6-6). A félidő közepén is csak két gól volt a különbség (7-9), aztán nagyon gyorsan hat lett a vendégek előnye. Az egri meccsen visszatért Tomori most már a gólig is eljutott, a tizennegyedik győri találatot szerezte. A játékrész hajrájában emberelőnybe kerültek a győriek, de elég érdekes módon büntetőhöz jutott a Csaba, amit Kiss Éva hárított. Hatgólos győri előnnyel tértek pihenőre a csapatok.
A második játékrészben Grimsbö jött Leynaud helyett a kapuba. Brattset góljaival lett „közte tíz” a 34. percben (14-24). Alig több mint öt perc alatt hatszor zörgette meg a győri csapat Binó hálóját, jött is a csabai időkérés (36. perc: 14-26). Walfisch kiállítása alatt Kristiansen lőtte a harmincadik győri találatot, ez volt zsinórban a tizedik győri gól a szünet után. A kiváló védekezésnek köszönhetően nem sikerült gólt lőniük a hazaiaknak, a gyors zöld-fehér támadások pedig a félidő közepére összehozták a „közte húszat”. Vukajlovic törte meg a csabai gólcsendet a 47. percben, majd Afentaler volt eredményes. A győri hibákat kihasználva faragtak hátrányukból a csabaiak, de húsz alá nem sikerült bemenniük. Pál és Pintea is betalált a hazai kapuba, így nagyon simára sikerült a viharsarki kirándulás.