Hogy is alakult…

Időrendben az utolsó forduló.

A 2017-2018-as női K&H Liga bajnoki címét az utolsó forduló döntötte el. A forduló előtt a Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria 48-48 pontot szerzett, de a fővárosiak gólkülönbsége 6 góllal jobb volt, azaz a győrieknek a bajnoki cím megszerzéséhez legalább hét góllal kellett győzniük.
Az alább táblázat a két mérkőzésen történtek alapján készült, időrendi sorrendben.
Látható, hogy a meccsek elején még nem alakultak ki jelentősebb különbségek, de a váciak nagyobb küzdelemre késztették ellenfelüket. Az első negyedórát követően összesítésben öt gól volt a győriek előnye. A lélektani határt (6 gól) először a 17. percben érték el Görbiczék, de ezt követően rákapcsoltak a fővárosiak és öt gólt ledolgoztak. Aztán a különbség győri oldalról folyamatosan emelkedett, a szünetig öt gól jött össze. A fordulást követően gyorsan visszaállt a hatos, majd két perc múlva már hét volt az előny, ami biztos győri bajnoki címet jelentett volna. A különbség hosszú ideig a kritikus határ környékén mozgott, hol eggyel alatt, hol eggyel fölötte. A játékrész közepén nyolc gól volt a győri előny, ráadásul az ötvenedik percben már kilencre nőtt a különbség, ami megnyugtató lehetett volna. A Népligetben rákapcsoltak és négy perc alatt öt góllal csökkentették hátrányukat a fradisták, kezükben érezhették a kupát. Az utolsó öt percben (57:22) aztán megint volt nyolcgólos győri előny, majd egy perc múlva (58:28) ez négy gólra csökkent. Az utolsó percben előbb visszajött a hat, majd 22 másodperccel a vége előtt a hét gól. A fővárosiaknak ekkor még volt egy lehetőségük, de az kimaradt, így a Győri Audi ETO KC lett a bajnok.